ZAGLĄDAMY DO PRACOWNI9 stycznia 2020

Jesteście ciekawi w jaki sposób powstają meble ILUSI? Dziś zapraszamy do pracowni, na uchylenia rąbka tajemnicy.

Proces tworzenia mebli ILUSI to jeden z najważniejszych, a zarazem najprzyjemniejszych elementów naszej pracy. Kiedy w głowie zaczyna kiełkować pomysł, to dobry moment, by zacząć działać. Wstępnie nasi projektanci wykonują luźne szkice, dając upust inwencji i przelewając ją na papier. Pojawiają się swobodne rysunki, nawiązania do faktur, widoczne stają się pierwsze zarysy postaci – głównych bohaterów mebelków dziecięcych, pierwsze kształty, geometryczne formy, różnorakie kompozycje i propozycje finezyjnych detali. Przeprowadzamy selekcję i łączymy pasujące do siebie elementy, pozbywamy się chaosu, decydując się na formę najbliższą do wymarzonego zamysłu.

Konsultujemy to z małymi użytkownikami – dziećmi, które są pierwszymi recenzentami i to one wskazują na pomysły, oceniając każdy z nich.

Niejednokrotnie po drodze, zarówno w głowie, jak i w szkicowniku, natrafiamy na zaskakujące rozwiązania, które są doskonałym uzupełnieniem pierwotnej koncepcji. Staramy się trzymać rękę na pulsie i ograniczyć ilość elementów do minimum, trzymając się idei, że mniej znaczy więcej.
W pewnym momencie nadchodzi wymarzona chwila – gdy czujemy, że to właśnie ten moment, w którym nie potrzebujemy już nic dodawać, ani nic odejmować. Odpowiednio wyważona forma i nadające charakteru detale, które są urozmaiceniem całości, zostały ze sobą skomponowane, tworząc spójną całość. Mamy to – ideał!

Jednak do końca projektowania, pozostało jeszcze kilka kroków – odzwierciedlenie pomysłów, wędrują do programu graficznego. Powstają profesjonalnie wyglądające bryły, kształty, które już w niemal namacalny sposób ukazują efekt końcowy. Wizualizacje spełniające oczekiwania, dają nam niezwykłą radość i poczucie spełnienia, z niecierpliwością czekamy, aż cała wizja stanie się rzeczywistością. Wybór materiałów to kolejny krok.

Mamy nadzieję, że użytkując meble ILUSI, odczujesz chociaż namiastkę tej radości, którą daje nam ich tworzenie.    

Wróć do BLOGA

Bądź na bieżąco!

Aktualne wydarzenia, najświeższe newsy prosto z pracowni i mnóstwo inspiracji. To wszystko znajdziesz na naszym oficjalnym profilu – jesteśmy na Facebooku, Instagramie, LinkedInie i YouTubie. Zapraszamy do obserwowania!