PARYSKIE TARGI OKIEM ILUSI30 stycznia 2020

Zapierające dech w piersiach wydarzenie już za nami. Wielkie marzenie o zaprezentowaniu się na prestiżowych targach związanych z wyposażeniem i architekturą wnętrz właśnie się spełniło. Pokazaliśmy ILUSI światu! W przestrzeni kilkunastu stref (łącznie 8 hal) wystawowych Maison & Objet, pośród wystawców z różnych zakątków świata wyłonił się prawdziwy raj dla architektów wnętrz, miłośników projektowania i entuzjastów dobrych rozwiązań. A wśród nich nasze meblowe perełki pochodzące z kolekcji dziecięcej SENSO KIDS i linia mebli LINEA.

Ponad 80 tysięcy zwiedzających przybyło do stolicy Francji, aby zobaczyć najnowsze i najbardziej ekscytujące wnętrzarskie propozycje. Nas samych również ogarnęła fala podziwu, inspiracji, i refleksja, że fantastycznie jest być w sercu wnętrzarskich trendów, pośród osób, które podziwiają i uwielbiają to, co my, oraz obok gwiazd designu z całego świata.

Z każdym rokiem pojawiają się nowe spostrzeżenia i ekscytujące tematy, a te 5 dni, to doskonały czas, by zapoznać się z nowinkami związanymi z projektowaniem.

Styczniowy Maison&Objet wybrał ożywczy i przyszłościowy temat (RE)GENERATION, aby wyrazić możliwości roku 2020 i zwrócić uwagę na kierunek, w jakim zmierza design i zdefiniować wyzwania dla współczesnego projektowania. Wydarzenie to było niezwykle różnorodne i bogate w ciągle zaskakujące rozwiązania i połączenia materiałowe, ale możemy przyznać, że nasze meble potrafiły się mimo to wyróżnić wśród tłumu i wywołać wiele uśmiechów na twarzy zwiedzających. Przyjrzeliśmy się niektórym wyróżniającym się propozycjom, znaleźliśmy kluczowe trendy, które będą kształtować wygląd i styl mieszkań przez najbliższe lata.

W 2020 roku pierwsze skrzypce zagra zagadnienie zrównoważonego designu, związanego ze świadomością zmian klimatycznych. Małe produkcje regionalne i wyroby rękodzielnicze są na topie. Jak najbardziej popieramy tego typu inicjatywy, gdyż sami tworzymy meble na skalę mikro, w  przemyślany sposób, stawiając na prostotę, trwałe rozwiązania, regionalne materiały i korzystanie z lokalnej siły roboczej.

„Prostota wymaga dużo ciężkiej pracy” – mówił cypryjski projektant Michael Anastassiades tworzący dla marki FLOS, wyróżniony przez jury M&O tytułem projektant 2020, który w swoich dziełach używa prostych kształtów: linii i kół, aby nie rozpraszać, lecz rozbudzać ciekawości i wzmacniać interakcje. Podobne przesłanie niosą nasze meble ILUSI, dlatego lampy projektowane przez Michaela (IC Lights czy Overlap lamp) pojawiają się w naszych aranżacjach, stanowiąc harmonijne dopełnienie przestrzeni.

Aktualna moda stawia na drewno, szkło oraz mosiądz, design przybiera kolory ziemi, w tym energetyczną zieleń, która stanowi mocny punkt w naszej kolekcji LINEA.
Panujący trend na monochromatyczne aranżacje wnętrz (meble i ściany w jednym kolorze) także przypadł nam do gustu, bo wiemy, że dobry kolor może zdziałać wiele i totalnie odmienić wnętrze.
Stonowane formy mebli dziecięcych, są spójnym uzupełnieniem wnętrz tworzonych w duchu minimalizmu, o których w bieżącym roku jest i będzie głośno.

Cieszymy się, że jesteśmy na bieżąco z nowościami w dziedzinie projektowania i podążamy właściwą drogą, dzięki czemu możemy sprostać oczekiwaniom i wnieść w Wasze wnętrza ponadczasową i praktyczną formę piękna, wzbogaconą o nowy wymiar – sensorykę. Zwiedzając targi, nie dostrzegliśmy, by marki aż tak daleko, jak my skupiały się na zaspokajaniu wszystkich zmysłów.

Poczuliśmy, że znawcy tematu doceniają wartości ILUSI, zebraliśmy bukiet dobrych opinii i wartościowych zdań, które pozwalają nam się rozwijać i tworzyć. Zwracano szczególną uwagę na świetny design, przepiękne kolory i doskonałą jakość wykonania naszych produktów – czyli na to, na co my kładziemy największy nacisk tworząc ILUSI.

Dziękujemy, że jesteście z nami i cenicie to, co dla Was robimy.
A teraz przepełnieni świeżością i nową energią działamy dalej, stawiając przed ILUSI nowe wyzwania.

Merci beaucoup!


Wróć do BLOGA

Bądź na bieżąco!

Aktualne wydarzenia, najświeższe newsy prosto z pracowni i mnóstwo inspiracji. To wszystko znajdziesz na naszym oficjalnym profilu – jesteśmy na Facebooku, Instagramie, LinkedInie i YouTubie. Zapraszamy do obserwowania!